23 Σεπτεμβρίου 2018 Επικοινωνία
12/05/2018

Δεν ήρθε στη Σαντορίνη ο Πανναξιακός, νίκη άνευ αγώνα για τον Α.Ο Θήρας

Τη νίκη άνευ αγώνα με 3-0 σετ πήρε η ομάδα παγκορασίδων του Α.Ο Θήρας καθώς οι άνθρωποι του Πανναξιακού ενημέρωσαν την Τοπική Ένωση Κυκλάδων ότι παραιτούνται από την αναμέτρηση και δεν θα μεταβούν στο νησί της Σαντορίνης.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της τοπικής :

Ύστερα από έγγραφο του Πανναξιακού ΑΟΝ, ενημερώνει ότι το τμήμα Παγκορασίδων του συλλόγου παραιτείται από τον αγώνα με τον ΑΟ Θήρας που ήταν προγραμματισμένος για το Σάββατο 12/5 και ώρα 12:00 στο ΔΑΠΠΟΣ. Ως εκ τούτου η φιλοξενούμενη ομάδα μηδενίζεται και ο αγώνας κατοχυρωνεται με 3-0 σετ για τον ΑΟ Θήρας.

Μετά από αυτή την εξέλιξη ο Α.Ο Θήρας παραμένει αήττητος με 6 νίκες σε ισάριθμα ματς και 17 βαθμούς.
Επόμενη προγραμματισμένη αναμέτρηση της ομάδας απέναντι στην μαχητική ομάδα του Ζευς Φιλωτίου την Κυριακή 13 Μαϊου στις 12 στο ΔΑΠΠΟΣ.