Δευτέρα, 23 Μαΐου 2022

A.O. Θήρας : Πρεμιέρα στα play off απέναντι στον Παναθηναϊκό

O A.O. Θήρας κάνει πρεμιέρα απόψε στην διαδικασία των play off με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό στο ΔΑΠΠΟΣ. Το ματς ξεκινάει στις 19:30 με την ανακοίνωση της ομάδα της Σαντορίνης να αναφέρει τα εξής :

Η ώρα των για τα πλέι οφ της Volleyleague γυναικών έφτασε με την ομάδα μας να «κυνηγάει» μια θέση στην τετράδα.

Η σειρά των προημιτελικών με αντίπαλο τον Κυπελλούχο Παναθηναϊκό αρχίζει την Τετάρτη 13 Απριλίου στο ΔΑΠΠΟΣ Σαντορίνης, όπου στις 19.30 (live streaming από το Α.Ο. Θήρας ΤV) ο 7ος της κανονικής περιόδου Α.Ο. Θήρας με τον κόσμο στο πλευρό του φιλοδοξεί να κάνει το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά του πρωταθλήματος.

Η αναμέτρηση κόντρα στον 2ο της κανονικής περιόδου Παναθηναϊκό, θα είναι το 4ο φετινό ματς μεταξύ των δύο ομάδων, έπειτα από δύο αγώνες πρωταθλήματος και τον τελικό Κυπέλλου της Κρήτης, με την αθηναϊκή ομάδα να παραμένει αήττητη μέχρι σήμερα. Στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκεται, ως νέος τεχνικός των «πράσινων», ένας... φίλος από τα παλιά., ο Σέρβος προπονητής Μπράνκο Γκάιτς, που τη διετία 2018 - 2020 συνεργάστηκε με επιτυχία με την ομάδα μας.

«Έφτασε η ώρα των πλέι οφ. Περιμέναμε όλο το πρωτάθλημα για να φτάσουμε σε αυτή τη στιγμή κι έχουμε να αντιμετωπίσουμε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο. Παρόλα αυτά θα κάνουμε τα πάντα για να περάσουμε στην επόμενη φάση. Μετά από 3 φετινά ματς γνωριζόμαστε πολύ καλά με τον Παναθηναϊκό, καθώς όσο περισσότερο παίζεις με έναν αντίπαλο τόσο εξοικειώνεσαι με το παιχνίδι και τις συνήθειες του. Εμείς θέλουμε να βελτιώσουμε κάποια πράγματα στα οποία δεν έχουμε πάει καλά μέχρι τώρα και κυρίως τη διάρκειά μας. Ο καθένας μπαίνοντας στην φάση των πλέι οφ είναι έτοιμος και με διάθεση να δώσεις τον καλύτερό σου εαυτό, αφού τα πλέι οφ είναι ουσιαστικά ένα καινούριο τουρνουά.» δήλωσε ο τεχνικός Του Α.Ο. Θήρας Κώστας Παπαδόπουλος που απηύθυνε πρόσκληση στον κόσμο να γεμίσει το γήπεδο για να υποστηρίξει τις αθλήτριες μας, κάτι που θα έχει θετική επίδραση στην ψυχολογία τους.

Γηπεδούχος στον πρώτο αγώνα είναι η ομάδα που κατέλαβε τη χαμηλότερη βαθμολογική θέση, ενώ ο δεύτερος αγώνας θα διεξαχθεί στην έδρα της ομάδας που κατέλαβε την υψηλότερη βαθμολογική θέση. Στην περίπτωση που και οι δύο διαγωνιζόμενες ομάδες έχουν από μία νίκη, στους δύο μεταξύ τους αγώνες, δημιουργείται βαθμολογία, όπως αυτή προβλέπεται στο άρθρο 17 της παρούσης (3 βαθμοί για νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ, 2 βαθμοί για νίκη με 3-2 σετ, 1 βαθμό για ήττα με 2-3 σετ και Ο βαθμοί για ήττα με 1-3 και 0-3 σετ). Εάν με την βαθμολογία αυτή έχουν τους ίδιους βαθμούς, τότε μετά τη λήξη του 2ου αγώνα θα διεξάγεται Χρυσό Σετ (golden set-σετ ισοπαλίας) στους δεκαπέντε (15) πόντους με ελάχιστο προβάδισμα δύο (2) πόντων, όπως ισχύει σε όλα τα άλλα σετ.

ΔΑΠΠΟΣ Σαντορίνη 19.30 (live streaming από το Α.Ο. Θήρας ΤV) : ΑΟ Θήρας - Παναθηναϊκός ΑΟ

Διαιτητές: Κουτσούλας, Βελώνης, Παρατηρητής: Τσάκωνας, Επόπτες: Δρόσος, Σαμοθράκης, Γραμματεία: Γαρδέλη.
Σας περιμενουμε όλους στο ΔΑΠΠΟΣ!
ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΘΛΗΤΙΚΑ

atacon
106,4
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Μια ακόμη νίκη για τις παγκορασίδες του Α.Ο. Θήρας
Οι πρώτες δηλώσεις των Σέρβων Β. Βάσοβιτς – Ν. Ρίστιτς ως τεχνικό δίδυμο του Α.Ο. Θήρας
Α.Ο. Θήρας : Έναρξη συνεργασίας με τον προπονητή Νεμάνια Ρίστιτς
Έναρξη συνεργασίας με τον προπονητή Βλάντιμιρ Βάσοβιτς
2-3 οι κορασίδες του Α.Ο. Θήρας επί του Απόλλωνα Νάξου
Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ & Παλαίμαχοι μαζί για την «Φλόγα»
Α.Ο. Θήρας : Ολοκλήρωση συνεργασίας με τον προπονητή Κώστα Παπαδόπουλο
Γιώργος Μυλωνάς: «H ψυχή και το πάθος δεν αποτυπώνονται πάντα στη στατιστική»
Φιλικός αγώνας μεταξύ κορασίδων - παγκορασίδων του Α.Ο. Θήρας στις 29/4 στις 12.00
ΔΑΠΠΟΣ : Φιλανθρωπικός ποδοσφαιρικός αγώνας για να… δυναμώσουμε τη Φλόγα
Συγχαρητήρια από τον Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ σε Α.Σ Βασιλιάς Θήρας (K-Team) και Α.Σ Μαχητές Σαντορίνης