Σάββατο, 29 Ιανουαρίου 2022

Διακοπή στο Α.Ο. Θήρας - Α.Ε.Κ. , στα "χαρτιά" με 3-0 η νίκη για την Ένωση

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική ο Α.Ο. Θήρας γνωρίζει την ήττα "στα χαρτιά", καθώς η αναμέτρηση με την Α.Ε.Κ. για την 11η αγωνιστική της Volleyleague Γυναικών, διεκόπη οριστικά εις βάρος της ομάδας της Σαντορίνης. Το Σαββατο που πέρασε ο Α.Ο.Θ. δεν ταξίδεψε στην Αθήνα για το παιχνίδι με τις Αμαζόνες λόγω κρουσμάτων covid 19 και έχασε το ματς με 3-0 άνευ αγώνα.

Μπορεί να είναι εικόνα 11 άτομα, άτομα που κάνουν σπορ, άτομα που στέκονται και εσωτερικός χώρος

Σήμερα στο παιχνίδι με την Ένωση η γηπεδούχος ομάδα δήλωσε έξι αθλήτριες στο φύλλο αγώνος και με το σκορ στο 2-0 στο πρώτο σετ, η κεντρική του Α.Ο. Θήρας Βασιλική Διάλλα αισθάνθηκε αδιαθεσία και αφού ο ιατρός του αγώνα που την εξέτασε έκρινε ότι δεν μπορεί να συνεχίσει και μετά την παρεύλεση των τριών λεπτών που προβλέπεται από τους κανονισμούς παιδιάς της F.I.V.B. αποφασίστηκε η οριστική διακοπή του.

Λόγω του ότι η ομάδα του Α.Ο. Θήρας δεν είχε έξι διαθέσιμες αθλήτριες για να συνεχιστεί αγώνας, χαρακτηρίστηκε «ελλιπής» και σύμφωνα με τον κανονισμό παιδιάς της F.I.V.B. (άρθρο 17.1.2.) ο αγώνας κατοχυρώθηκε στην Α.Ε.Κ. με σκορ 3-0 και σετ 25-2, 25-0, 25-0.

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΘΛΗΤΙΚΑ

106,4
Volcano TV
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Στον Πειραιά για το "διπλό" ο Α.Ο. Θήρας
Κανονικά απο σήμερα οι προγραμματισμένες προπονήσεις των ακαδημιών του Α.Ο. Θήρας
Στη dream team της 18ης αγωνιστικής η Σιμόν Άμποτ.
Κλειστό θα παραμείνει σήμερα το ΔΑΠΠΟΣ σε συνέχεια της κυβερνητικής απόφασης για την κακοκαιρία
Δεν θα πραγματοποιηθούν οι σημερινές προπονήσεις των ακαδημιών του Α.Ο. Θήρας λόγω της κακοκαιρίας
Κρατάει το αήττητο στο ΔΑΠΠΟΣ η Α.Ε. Σαντορίνης, 47-44 τον Αθηναϊκό.
Α.Σ. Σαντορίνης 2020 : Μπήκε με το... δεξί στη νέα χρονιά.
Κέρδισε Ίο και κακοκαιρία ο Καρτεράδος και "πάτησε" κορυφή
Νίκη για τον Πύργο, 2-0 τον Πανθηραϊκό
Volleyleague Γυναικών : Επέστρεψε στις νίκες ο Α.Ο. Θήρας, 3-0 τη μαχητική Λαμία
Α.Ο. Θήρας - Λαμία το Σάββατο 22/1 στις 19:00 (live streaming)
Αποστολή στη Θεσσαλονίκη εξετελέσθη για τον Α.Ο. Θήρας!
Κύπελλο Ελλάδας : Θρίαμβος με ανατροπή για τον Α.Ο. Θήρας