Τετάρτη, 30 Σεπτεμβρίου 2020

Φιλική νίκη για τον Α.Σ. Σαντορίνης 2020 (vid)

Άλλη μια νίκη σε φιλική αναμέτρηση για τον Α.Σ. Σαντορίνης 2020, που αυτή τη φορά επικράτησε με 1-0 επί του Π.Ο. Ατσαλένιου στο παιχνίδι που διεξήχθη το Σάββατο (5/9) στο Δημοτικό Γήπεδο Φηρών.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν δημιουργήθηκαν πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, με την ομάδα της Σαντορίνης να είναι αυτή που είχε όμως την υπεροχή στον αγωνιστικό χώρο.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο αποφασιστικά στο γήπεδο και προηγήθηκαν με 1-0 από το γκολ του Μπουντόπουλου στο  58ο λεπτό. Η Σαντορίνη είχε και άλλες ευκαιρίες να αυξήσει το δείκτη του σκορ χωρίς ωστόσο να το καταφέρει.

Οι Κρητικοί από την πλευρά τους έδειξαν αρκετά καλό πρόσωπο σε μεγάλα κομμάτια του παιχνιδιού αλλά τους έλειπε η τελική πάσα ώστε να δημιουργήσουν πίεση στην αντίπαλη εστία.

Το επόμενο φιλικό παιχνίδι που είναι προγραμματισμένο για τον Α.Σ. Σαντορίνης 2020 είναι την Τρίτη στο ίδιο γήπεδο απέναντι στον Πύργο.

Οι φάσεις του αγώνα

18΄ Σουτ του Γκελοσάνι άουτ η μπάλα

31' Σέντρα του Ερρίκου, για λίγο ο Περογραμβράκης δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα του Γιαγκιόζη.

33΄ Ζητάει πέναλτι η Σαντορίνη 2020 σε πτώση του Γιουκούδη

37' Ο Περογαμβράκης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά δεν μπόρεσε να γίνει απειλητικός

57' 1-0 Ο Μπουντόπουλος μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή, πέρασε και τον τερματοφύλακα και σκόραρε βάζοντας μπροστά τη
Σαντορίνη στο σκορ.

60' Σουτ του Μπουντόπουλου, αουτ η μπάλα

61' Σουτ του Ερρίκου, αουτ η μπάλα

62' Ο Νικλητσιώτης έφυγε στη πλάτη της άμυνας, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν αδύναμο.

66' Σουτ του Νικλιτσιώτη, εντυπωσιακή απόκρουση του Γιαγκιόζη.

89' Πολύ κοντά στο 2-0 η Σαντορίνη με τον Γιουκούδη να σουτάρει από διαγώνια θέση και την μπάλα να περνά ελάχιστα από το κάθετο δοκάρι.

Διαιτητής ήταν ο κ. Βάιλας με βοηθούς τους Νάκκα και Μαλολλάρι

ΑΣ Σαντορίνης 2020 (Παντέλης): Ανδριόλας (45΄Ντούνης), Κωστόπουλος, Παπαζαχαρίας, Ερρίκος (85' Κουδουνάς), Σιμιτσής (78΄Λαμπρόπουλος), Γιουκούδης, Μπουντόπουλος (65' Φύτρος), Μπιρμπίλη, Καράμπελας (45΄Νικλητσιώτης) Ιβανίδης, Περογαμβράκης (45' Ντινιωτακης).

ΠΟ Ατσαλένιος (Ανδρουλάκης): Γιαγκιόζης (74΄Ρουμπάκης), Νάτος, Ρουμπάκης, Σένκα, Χατζηανδρέου, Καϊμακαμούδης, Κερμενίδης, Γκελοσάνι (58΄Μέμμος), Τσιρούδης (56' Βοργιάς), Πατινιώτης (85' Μανιαδάκης), Αναστασιάδης

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Atacon
web radio
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Ιστορική μέρα για τον Α.Σ. Σαντορίνης 2020
Το video που ετοίμασε ο Α.Ο. Θήρας για τα "Νομίκεια 2020"
Α.Ο. Καρτεράδος : Ανακοίνωσε και τον Χατζηλαζαρίδη
Ματαιώνεται το Santorini Experience 2020
"Νομίκεια 2020" 2 και 3 Οκτωβρίου - Το πρόγραμμα
Ευχαριστίες του Α.Ο. Θήρας στον Πανναξιακό Α.Ο.Ν. για το Τουρνουά "Γιάννης Συμεώνογλου"