Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024

Νίκη για τη Θύελλα, 2-0 τον Άγιο Ιερόθεο και φινάλε..φωτιά την τελευταία αγωνιστική!

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Θύελλα Καμαριου που ισοδυναμεί με παραμονή στην κατηγορία αφού επικράτησε του Άγιου Ιερόθεου για την 21η αγωνιστική σε εξ αναβολής ματς με 2-0.

Το συγκρότημα του Κωστα Μιχάλη έδειξε περισσότερη θέληση για τη νίκη και την κατέκτησε απέναντι σε μια ομάδα που η σκέψη της και δικαιολογημένα βρίσκονταν στον τελικό Κυπέλλου ΕΠΣΑ με τον Ηλυσιακό.

Στο 20’ ο Δαβιλάς με σουτ μετά από πάσα του Κλιγγόπουλου και στο 23’ ο Ερρίκος με σέντρα-σουτ πέτυχαν τα γκολ που έκριναν τον αγώνα.

Όσον αφορά την εικόνα του αγώνα, η κατοχή ήταν με το μέρος της Θύελλας με τον Ιερόθεο να προσπαθεί μετά το 2-0 να απειλήσει χωρίς να καταφέρει να μειώσει στο σκορ.

Πλέον Χαραυγιακός, Θύελλα Καμαρίου και Καλλιθέα ισοβαθμούν με 26 βαθμούς και τα πάντα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική.

Τα ματς είναι τα εξής που ενδιαφέρουν την Θύελλα

Χαραυγιακός-Αιγάλεω

Ηλυσιακός-Θύελλα Καμαρίου

Πανθηραϊκός-Καλλιθέα.

Να σημειωθεί ότι στην τριπλή ισοβαθμία υποβιβάζεται η Καλλιθέα, ενώ εάν ισοβαθμήσουν Θύελλα και Χαραυγιακός, το δρόμο του τοπικού παίρνουν οι Καμαριανοί.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

1' Ο Αργυρίου μπήκε μέσα στην περιοχή όμως ο Μάνος έκανε την έξοδο και έδιωξε τη μπάλα με τα πόδια

5' Σουτ Κολλιόπουλου από πλάγια κι αριστερά, έδιωξε ο Τσουκαλάς

8' Πάσα Γελαδάρη για το Μάκο, σουτ στην κίνηση του δεύτερου, η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ

20’ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ. ο Κλιγγόπουλος μέσα από την περιοχή έκοψε στο Δαβιλά ο οποίος με σουτ έκανε το 1-0

21' Ωραια σέντρα του Αργυρίου για τον Ερρίκο ο οποίος από τη γραμμή του κόρνερ κράτησε και πήρε καλύτερη θέση για σουτ. Το σουτ του απέκρουσε ο Μάνος

24 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ. O Ερρίκος με σέντρα σουτ δεν δυσκολεύεται να κάνει το 2-0.

29' Καλό σουτ του Ερρίκου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, λίγο αουτ η μπάλα

33' Τρομερό μακρινό σουτ του Τσαρκάνι από αριστερά, έδιωξε δύσκολα ο Τσουκαλάς!

38' Σουτ Τσαρκάνι εκτός περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Τσουκαλά

45 Σουτ του Μπριστογιάννη μπλοκάρει ο Τσουκαλάς

54' Ο Τσαρκάνι μπήκε εντός μικρης περιοχής, σούταρε με τον Τσουκαλά να πέφτει στη γωνία και να αποσοβεί τον κίνδυνο.

64' Σουτ από τον Αρβανίτη, ψηλά αουτ η μπάλα.

65'Ο Μπριστογιαννης εκτέλεσε απευθείας φάουλ, ο Τσουκαλάς μάζεψε

65' Ο Μάκο βρέθηκε μόνος μέσα στην περιοχή, ομως το σουτ του πέρασε λίγο αουτ. Καλή στιγμή για τη Θύελλα να κάνει το 3-0.

86' Ατομική ενέργεια Μάκο από αριστερά, μπήκε περιοχή και σουταρε, η μπάλα χτύπησε στο Μάνο και πέρασε εκτός.

87' Καλο αουτ Κολλιόπουλου από δεξιά, έδιωξε ο Τσουκαλάς

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Κώστας Μιχάλης ) Τσουκαλάς, Σπανός (46’ Λυγνός), Γελαδάρης, Μαντούσης, Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος (46’ Αρβανίτης (71' λ.τρ. Σιμιτσής)), Δαβιάς, Κλιγγόπουλος, Αργυρίου (59' Μαυρομάτης), Μάκο.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Δημήτρης Βαφειάδης) Μανος, Σιμάκου, Κολλιόπουλος Μπούρας (54' Μανδαμαδιώτης), Σιδέρης, Μπριστογιάννης, Τσαρκάνι (54' Πολίτης), Αυλωνίτης ,Κατσής, Νικολετος (46’ Μακρίδης), Αποστολοπουλος.

πηγή :sportcyclades.gr

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΘΛΗΤΙΚΑ

atacon
106,4
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Την έντονη δυσαρέσκειά της για τη διαιτησία του α’ αγώνα των πλέι οφ, εκφράζει η διοίκηση του Α.Ο. Θήρας
Ματσάρα τριών παρατάσεων και… έρχονται πλέι οφ στη «Dappos Basketball League»
Στη Βούλα ξεκινάει σήμερα ο Α.Ο. Θήρας τη μάχη της πρόκρισης στα ημιτελικά της Volleyleague γυναικών
Μία νίκη και μία ήττα για τα κορίτσια του Α.Ο. Θήρας στη Νάξο
Την 4η θέση με συνολικά 44 βαθμούς στην κανονική διάρκεια της Volleyleague γυναικών κατέλαβε ο Α.Ο. Θήρας
Η Στέλλα Χριστοδούλου βραβεύτηκε από τον Ερασιτέχνη Ολυμπιακό
Με το εκτός έδρας ντέρμπι αυτή την ώρα στου Ρέντη ολοκληρώνεται για τον Α.Ο. Θήρας η κανονική διάρκεια της Volleyleague γυναικών
Με μια επιβλητική εμφάνιση και το εμφατικό 3-0 επί της ΑΕΚ, ο Α.Ο. Θήρας ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στη Σαντορίνη
“Σφραγίζουν” αρκετές θέσεις στην προτελευταία… στροφή της “Dappos Basketball League”
Έτοιμος ο Α.Ο. Θήρας για το τελευταίο ματς της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος στο νησί, έναντι της ΑΕΚ
Τον αρχηγό της Εθνικής μας ομάδας ποδοσφαίρου, Τάσο Μπακασέτα ευχαριστεί ο αναπλ. Υπ. Αθλητισμού Γιάννης Βρούτσης
«Κορυφή» χωρίς κόπο για Ballerz, άλμα πλέι οφ για 98ers, σημαντικές νίκες για Wolves και Nuggets!
Την Α.Ε.Κ. αντιμετωπίζει αύριο Σάββατο 16 Μαρτίου στις 19.00 στην έδρα του ο Α.Ο. Θήρας