26 Ιουνίου 2019 Επικοινωνία
24/03/2019

Έγκλημα και...τιμωρία για τον Α.Ο. Πύργου

Ο Α.Ο. Πύργου όντας καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού προηγήθηκε στο 88΄με 1-0 επί του Α.Ο. Πάρου, αλλά οι φιλοξενούμενοι με γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων έφυγαν με το βαθμό της ισοπαλίας από τη Σαντορίνη

Αυτό σημαίνει ότι ο ΑΟ Πάρου έφτασε τους 4 βαθμούς και βρισκεται στην 2η θεση πίσω από τον Πανναξιακό που έχει πέντε πόντους.

Από την άλλη ο ΑΟ Πύργου συγκέντρωσε τον πρώτο του βαθμό στην διαδικασία των μπαράζ.

Στο 88' ο Κάτσος έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, με τον Βλακά στο 5' των καθυστερήσεων να ισοφαρίζει σε 1-1.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

5' Ο Μανώλης Νομικός με ατομική προσπάθεια πέρασε και τον τερματοφύλακα,πλάσαρε σε κενή εστία αλλά πάνω στην γραμμή έδιωξε ο Βλακάς.

21' Μετά από κόρνερ του Λύκου κεφαλιά του Κελλίδη λίγο άουτ.

27' Ο Χίσκα βρίσκει τον Πάπα, το σουτ από δεξιά η μπάλα άουτ.

33' Ο Πάγια βρίσκει τον Κελλίδη στην περιοχή που κατέβασε όμορφα τη μπάλα και σούταρε με τη μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι.

34' Κόρνερ Φύτρου από αριστερά βρίσκει τον Μανώλη Νομικό στην μικρή περιοχή πλασάρει στο αριστερό κάθετο δοκάρι μετά από νέο σουτ ο Βλακάς διώχνει πάνω στην γραμμή.

41' Σέντρα η μπάλα καταλήγει στο χέρι του Ρέλλα με τον Παντελάκη να δείχνει παίζεται θεωρώντας ακούσιο.

44' Απευθείας φάουλ του Τσούκε από τη σέντρα πήγε να αιφνιδιάσει τον Καλαμάτα αλλά έδιωξε ο τελευταίος σε κόρνερ.

48' Κόρνερ Φύτρου στο πρώτο δοκάρι κεφαλιά Μανώλη Νομικού λίγο έξω.

51' Ατομική προσπάθεια του Φύτρου από δεξιά, μπήκα στην περιοχή και σούταρε με τη μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ.

53' Μετά από πάσα του Βουλγαράκη, ο Μανώλης Νομικός μπήκε στην περιοχή σούταρε έδιωξε σε κόρνερ με υπερένταση ο Χαριστός.

65' Σέντρα Βουλγαράκη από δεξιά ο Κελίδης έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει μόλις άουτ.

76' ΑΠΟΒΟΛΗ προπονητή του ΑΟ Πάρου, Χρήστου Γαβαλά για διαμαρτυρία.

88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΠΥΡΓΟΥ. Μετά από πάσα του Σόλωνα Φύτρου, η μπάλα έφτασε στον Κάτσο που με σουτ κρέμασε τον Χαριστό κάνοντας το 1-0.

90+5 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΠΑΡΟΥ. Φάουλ για τον ΑΟ Πάρου. Ο Χίσκα εκτέλεσε το φάουλ, που βρήκε τον Βλακά και με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Α.Ο.ΠΥΡΓΟΥ (Αλέξης Κωνσταντόπουλος) Καλαμάτας, Πάγια (67' Κάτσος), Βουλγαράκης, Νομικός Β., Κουκούλης, Νομικός Ι., Νομικός Μ. (83' Φύτρος Σαμψ.), Συνολάκης (62' Κλουβάτος Κ.), Κελίδης, Φύτρος Σολ., Λύκος.

Α.Ο. ΠΑΡΟΥ (Χρήστος Γαβαλάς), Χαριστός, Βλάκας, Μπέτσα, Καραφυλλάκης, Τσούκε, Καραγκούνης, Κούτσα (86' Ζγουράτι), Σαρρής Α., Πάπα, Ρέλλας, Χίσκα.