22 Φεβρουαρίου 2019 Επικοινωνία
22/01/2019

Α.Ο. Θήρας - Polkky Kuusamo την Τρίτη 22/1 στις 19:00

Ο Α.Ο. Θήρας μετά τη νίκη απέναντι στους Μακεδόνες για την πρεμιέρα του δεύτερου γύρου της Volleyleague γυναικών, στρέφει το ενδιαφέρον του αποκλειστικά στο παιχνίδι απέναντι στην Polkky Kuusamo για την φάση των “16” του Challenge Cup.

Οι Σαντορινιές χρειάζονται δύο σετ ώστε να περάσουν στην επόμενη φάση, εν αντιθέσει με τις φιλοξενούμενες που πρέπει να κερδίσουν με 3-0 ή 3-1 ώστε να στείλουν το παιχνίδι στο “χρυσό σετ¨και να διεκδικήσουν εκεί την πρόκριση στους “8” του Challenge Cup γυναικών.

Στο πρώτο ματς των δύο ομάδων στο παγωμένο Kuusamo, η ομάδα των Κυκλάδων είχε επικρατήσει με 3-1 σετ.

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα

Σε αυτό το ιστορικής σημασίας παιχνίδι εκτός από τους φιλάθλους που αναμένεται να γεμίσουν το κλειστό γυμναστήριο του νησιού, ο Μπράνκο Γκάιτς θα έχει και την βοήθεια της Ana Grbac, που αντικατέστησε την Megan Cyr στη θέση της πασαδόρου και παρότι βρίσκετε μόλις λίγες μέρες στο νησί, έδειξε πως διαθέτει την ποιότητα ώστε να βοηθήσει την ομάδα για να κάνει το βήμα παραπάνω.

Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Aydin BBSK ( Τουρκία) - Hermes OOSTENDE (Βέλγιο), με την Aydin να έχει το προβάδισμα καθώς έχει κερδίσει το πρώτο ματς με 3-0.

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα κάνουν σπορ, γήπεδο μπάσκετ, στάδιο, πλήθος και εσωτερικός χώρος

Το παιχνίδι απέναντι στην Polkky Kuusamo έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει την Τρίτη 22/1 στις 19:00 στο κλειστό γυμναστήριο της Σαντορίνης.

Διαιτητές του αγώνα θα είναι ο Αρμένιος Narek Sirinyan και ο Δανός Morten Engborg Klein.