16 Δεκεμβρίου 2017 Επικοινωνία
09/01/2017

ΒΙΝΤΕΟ:Τιμώρησε η μπάλα τον Πανθηραϊκό- έχασε με 0-2 από την Προοδευτική

Ο χρυσός κανόντας του ποδοσφαίρου που λέει ότι όταν μια ομάδα χάνει πολλές ευκαιρίες να σκοράρει έρχεται ο αντίπαλος με μια μόνο επίσκεψη στα καρέ σου να κάνει την ζημιά, ίσχυσε χθες Κυριακή και στον αγώνα του Πανθηραϊκού με την προοδευτική.
Η ομάδα της Σαντορίνης κυρίως στο 2ο ημίχρονο έχασε απίστευες ευκαιρίες να σκοράρει και να γυρίσει το παιχνίδι αφού έχανε με 0-1 από το 15ο λεπτό του πρώτου ηυμιχρόνου.

Αυτό το οποίο δεν είχαν καταφέρει μέχρι τότε οι αθλητές μας , το πέτυχαν οι «βυσσινί» στο 85΄ με το σουτ του Ζελέκου, κάνοντας με τον τρόπο αυτό το 0-2.

Π Πανθηραϊκός προσπάθησε να μειώσει σε 2-1 και να μπει εκ νέου στο ματς, η προσπάθεια του όμως σταμάτησε στο δοκάρι του τέρματος του Μπαντίκου, με το υπάρχον σκορ να μένει ως έχει μέχρι το φινάλε του αγώνα.

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης):Ζωντός, Κορτσινίδης, Καλαγκάνης, Μκρτσιάν, Πέκα, Μπακάλης, Φύτρος (74' Γαρυφαλλόπουλος), Κρίτσας (60' Παπίτσας), Λαζαρίδης (74' Λούκας), Ζώνας, Περιάλης

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Πάρης Ανδράλας/Βασίλης Σπέρτος): Μπαντίκος, Τσαραούσης, Μύρκος, Ζίζηλας, Πατσατζόγλου, Ξυγκάκης, Πέππας (73' Ζελέκου), Μπελέρης, Γκαϊδατζής (91' Δηλαβέρης), Κανελλόπουλος, Χρήστου (51' Ατματζίδης).